Všeobecná pravidla

15. srpna 2012 v 19:37
Point Vernon je textová RPG hra (role-playing game, hra na hrdiny), kterou rozvíjejí především hráči. Každý z nich vlastní jednu nebo více postav a jejich jménem píše příspěvky do různých fór a nebo návštěvních knih jako u nás. Návštěvní knihy symbolizují určitá místa jako je například restaurace, park a nebo přímo dům či byt samotnách postav. Každá Vaše postava má svůj vlastní život a Vaším úkolem je, abyste ho řídili. O tom, jak psát RPG posty (herní příspěvky), se dozvíte přímo v Pravidlech RPG.
Nacházíme se v Austrálii. Dny zde plynou stejně rychle, jako v našem, reálném světě. Hrajeme i ve stejném dni a roce. Asi všichni víte, že momentálně je v Austrálii o osm hodin více než tady, ale na našem RPG to nijak neposouváme. Je-li tady 10:00, i v RPG je přesně tolik hodin. Nezapomínejte, že se Austrálie nachází na jižní polokouli, tudíž se roční období neshodují s těmi v České republice. Když je u nás léto, v Austrálii je zima a naopak.

 1. Každý hráč smí vlastnit neomezený počet aktivních postav. Jestliže už ale nechcete za určitou postavu hrát, nahlašte nám, o koho jde, a my ji archivujeme. Do archivu se postava také může dostat tak, že nebude alespoň jeden měsíc aktivní. Z archivu postavu lze navrátit, právo na ni má pouze ten, kdo si ji založil. Rozhodně ale nepočíejte s tím, že Vaše postavy budeme každou chvíli archivovat a zase vracet zpět do hry! Úplného zrušení se nikdy nedočkáte, vždy bude možnost postavu vrátit zpět.
 2. Věk Vaší postavy smí být jakýkoliv, jako nejvhodnější jsme ale zvolili věk mezi osmnácti a třiceti lety.
 3. Předem zapomeňte na postavy, které všechno ví, všechno znají a všechno dokáží. Nikdo takový neexistuje ani v reálném životě, proto nevidíme důvod, aby se takovéto postavy vyskytovaly v této hře.
 4. Za Vaši postavu můžete hrát pouze tehdy, kdy má svůj profil a zároveň není archivována.
 5. Za to, co píšete v knihách, přebíráte zodpovědnost pouze Vy! Vše je opravdu na Vás, máte možnost si vybrat, co do knihy napíšete. Pokud se stane, že se budete vydávat za cizí postavu, následuje podmínečné vyloučení ze hry. Bude-li se takovýto incident opakovat, Vaše postava/postavy bude nenávratně archivována a Vy už nebudete mít možnost založit si novou.
 6. Co se sexu týče, ten Vaše postava smí provozovat, je-li starší šestnácti let. Prosíme Vás, abyste takovéto příspěvky psali pouze v knihách, jež jsou soukromými pozemky (domy, byty, hotelové pokoje).
 7. V příspěvcích nepoužívejte vulgární výrazy. Pokud je to ale nezbytně nutné, místo jednoho písmena napište hvězdičku. Nevymlouvejte se, že jisté výrazy (raději nebudeme jmenovat) nejsou vulgární. Věřte nebo ne, ale jsou ;).
 8. Před odesláním registrace si zkontrolujte, jestli už někdo nemá, popř. neměl, stejné příjmení, jaké chcete použít Vy. Pokud Vaše postava nemá být s tou druhou nijak příbuzná, vyberte si jiné příjmení. Chcete-li někomu založit příbuzného, nejprve se domluvte s ním!
 9. Do registrace vkládejte pouze fotografie, nechceme žádné digitální nebo kreslené obrázky. Každá postava musí mít na fotce jiného člověka. Pokud se Vám poštěstí, že si vyberete (ne)celebritu takovou, s níž už někdo fotografii má, budete na to včas upozorněni. Poté si budete muset zvolit někoho jiného.
Další možnosti:
 • Bydlení: Každá Vaše postava musí někde bydlet. To, jestli chcete přímo návštěvní knihu, která bude fungovat jako dům, je zcela na Vás. Existuje však také možnost ubytovat Vaši postavu na hotel. Jestli chcete návštěvní knihu jako dům si rozhodnete přímo v registraci. Později to lze změnit a dům dodatečně vytvořit nebo smazat.
 • Domácí mazlíčci: Domácí mazlíčci jsou povolení. Taktéž se vyplňují v registraci a můžete si je nechat i dodatečně vytvořit. Každý mazlíček by měl být zapsán v profilu postavy. Domácího mazlíčka si můžete pořídit i v útulku. Za mazlíčky se nehraje! Mazlíčky neberte na veřejné pozemky. Nechte si je doma.
 • Peníze: Peníze i v Point Vernon samozřejmě existují, ale my, jako hráči s nimi nehrajeme. To ovšem neznamená, že si chudá postava může jen tak pořídit vilu a vesele si v ní žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama