Pravidla RPG

15. srpna 2012 v 20:16
  1. V hraní RPG existují dvě základní pravidla: Do hvězdiček pište to, co Vaše postava dělá, mimo hvězdičky zase to, co říká. Pocity si, pokud možno, nechávejte pro sebe. Uděláte tak hru zajímavější.
  2. Píšeme v přítomném (popř. budoucím) čase, volíme třetí osobu čísla jednotného.
  3. Do postu nezahrnujte jméno Vaší postavy.
  4. Post by měl být alespoň čtyři řádky dlouhý. Nechceme po Vás ale posty na padesát řádků, které nikdo nechce číst.
  5. Nepište zbytečně pravopisné chyby, před odesláním si post zkontrolujte.
  6. Hrajte pouze za svoji postavu a neurčujte osud druhým.
  7. Vaše postava musí do místnosti přijít a odejít, dbejte na to. S nikým se nedomlouvejte, že hru dohrajete později nebo v jiný den. Musíte-li odejít, prostě hru ukončete.
  8. Udělali jste chybu? Pak u vašeho postu klikněte na Odpovědět a za dvě lomítka (//) napište správné znění. Neopravujte hloupé pravopisné chyby.
  9. Chcete-li osatním hráčům něco sdělit, také to napište za dvě lomítka (//). Toho ale využívejte jenom v nejnutnějším případě (musíte odejít na chvíli od počítače apod.)
  10. Hrajete sice jen za svou postavu, ale v podstatě smíte hrát i za číšníka, knihovnici... Těm ale nesmíte vytvářet přímou řeč (hrát za ně mimo hvězdičky) a nehrajete jejich jménem. Jako jméno vyplníte jméno Vaší postavy a bokem třeba zmíníte, že vám knihovnice přinesla tu a tu knížku.

Vypravěč
Vypravěč je v podstatě také postava, která se v hrách snaží dělat trošku rozruch. Vypravěč vždy něco napíše a to se stane, Vy poté nemáte žádné právo argumentovat a jakkoliv na Vypravěče reagovat. Za Vypravěče hrajeme my, administrátoři.

Křišťálová stěna
Takzvaná křišťálová stěna je rozdíl mezi Vámi jakožto postavou a Vámi, jakožto hráčem. Vaše postava zná jenom to, co viděla, uvědomte si to. Stejně tak Vaše postava, která právě sedí v kavárně, nemůže vědět, co se v tu dobu děje v parku. Vy, hráč, to víte, ale postava ne.

Metagaming
To je to, když zneužíváte informací, které víte pouze Vy, hráči a Vaše postava by je správně vědět neměla. Metagaming se stejně jako vydávání za jiné postavy a Vypravěče trestá podmínečným (a potom úplným) vyloučením ze hry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peňťačka Peňťačka | Web | 12. ledna 2015 v 17:57 | Reagovat

Máte rádi fantasy? Chtěli byste zkusit žít v jiném světě plném magie, draků, elfů, víl, trpaslíků, vlkodlaků i upírů? Zaregistrujte se na stránce www.pentagramus.com a začněte svůj druhý život právě teď! Je to zadarmo, sama jsem tam už více než rok. Našla jsem tam nové přátele, naučila se spoustu nových věcí, které jsem využila i v reálném světě. Neváhejte a zkuste to taky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama