Informace

16. srpna 2012 v 11:51

O Point Vernon

Point Vernon je pobřežní předměstí Hervey Bay, které leží na východu Austrálie. Nachází se ve státě Queensland. Ze tří stran ho obklopuje písčitá pláž, na niž navazuje Korálové moře. Žije zde přes 5000 obyvatel, z nichž 93% má jako svůj rodný jazyk angličtinu. Lidé zde žijí v baráčcích, na panelové domy tu určitě nenatrefíte. Nachází se zde několik hotelů. Point Vernon má svojí základní školu a gymnázium. Najdete tu i hřbitov a hrádek. Co se restaurací a barů týče, jsou tu a je jich celkem hodně. Obchodů zde moc není, nachází se zde jediný větší supermarket. Tam chodí nakupovat v podstatě celý Point Vernon. Mimo to zde také můžete natrefit na spoustu parků typických pro Austrálii, kde rostou především cizokrajné stromy.

Souhrn informací:
  1. Point Vernon je předměstí Hervey Bay. Leží ve státě Queensland, v Austrálii.
  2. Starostou Hervey Bay je Gerard O'Connell, sympatický padesátník.
  3. V Point Vernonu nenajdete v podstatě žádné původní obyvatele Austrálie.
  4. Austrálie je konstituční monarchie, královnou je Alžběta II., tu zde ale reprezentuje guvernérka Quentin Bryce.
  5. Přes 60% obyvatel jsou křesťané, 20% jsou zase ateisté. Zbytek obyvatel je jiného náboženství, někteří z tázaných na otázku nechtěli odpovědět.
  6. Jsme v Austrálii, roční období se tedy liší od těch našich! Když je v České republice zima, v Austrálii je léto a naopak! Jde o subtropický pás, nepočítejte tedy se sněhem nebo námrazou.
  7. Školní rok začíná na konci ledna a končí na začátku prosince. Dělí se na na dva dvacetitýdenní semestry a každý z nich se dělí na tři trimestry. Velké letní prázdniny jsou v prosinci a lednu, jednotlivé trimestry zakončují dvoutýdenní prázdniny. Vyučování začíná v devět hodin ráno.
Co se týká věku:
  1. Alkohol v Austrálii můžete požívat od osmnácti let, v baru vám NIKDY neprodají alkohol pokud vám není osmnáct let. Je možné aby vám někdo starší dal, ovšem vám ho nikdo neprodá. S tím pokud vám ho někdo dává - 14+ ať nežijeme v nesmyslech.
  2. Dospělí jste když je vám osmnáct let.
  3. Sex je v Austrálii povolen od šestnácti let, jak už zde bylo zmíněno neprovozujte ho na veřejných místech, pouze tam kde vaše postava bydlí, ať je to hotel či dům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama